ÖZGEÇMİŞ
 
Diyarbakır’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta tamamladıktan sonra, 1977 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Mezuniyetine müteakip Manisa Maiyet memuru olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine intisap etti.
 
Staj Dönemi boyunca sırası ile Denizli – Çal ve Kayseri -Pınarbaşı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak 1980 yılında asil kaymakam oldu. Elazığ- Sivrice kaymakamı iken aynı zamanda Sivrice Belediye Başkanlığı görevini de ifa etti. Bu görevdeyken askerlik hizmetini yapmak üzere TSK ya katıldı.
 
Halıcıoğlu personel okulundaki eğitiminin ardından Bursa - Çekirge Askerlik Şubesinde önce III. Kısım Amiri olarak çalıştı. Şube Başkanı Personel Albayın, emekliliğini talep ederek emekli olmasının ardından, Çekirge Askerlik Şubesi Başkan Vekili olarak askerliğini tamamladı.
 
Daha sonra kendi isteğiyle atandığı Hakkâri-Çukurca’da ve Muş Bulanık ilçesinde Kaymakam olarak çalıştı.
 
Bingöl de Vali Yardımcısı, Denizli-Çivril ve Tokat –Niksar da  Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Niksar Kaymakamı iken İçişleri Bakanlığınca yurtdışında eğitim ve bilgi-görgü arttırmak amaçlı görevlendirildi. 1992-1993 yıllarında İngiltere’de kaldı.
 
Aksaray, Kırıkkale ve Tekirdağ da Vali Yardımcısı; Düzce ve Kırklareli’nde il merkezinde ve muhtelif ilçelerde İl Hukuk İşleri Müdürü, Vali Yardımcısı ve Kaymakamlık görevlerinde bulundu.
 
17.11.2014-25.09.2017 tarihleri arasında Ordu’da Vali Yardımcılığı , Kabadüz ve Gülyalı İlçeleri Kaymakam Vekilliği ve Ordu-Giresun Havalimanı Mülki İdare Amirliği görevlerini eş zamanlı olarak yürüttü.
 
19/08/2017 tarihli ve 2017/345 sayılı müşterek kararname ile Aydıncık Kaymakamlığına atanarak 09.10.2017 tarihinde Aydıncık Kaymakamlığındaki görevine başladı.
 
İyi derecede İngilizce bilen Mehmet Erhan TÜRKER evli ve 3 çocuk babasıdır.