Türk ve dünya tarihinin dönüm noktası ve vatanımızın yedi düvele karşı savunulmasında binlerce genç filizinin toprağın bağrına düştüğü, nice kahramanlık hikâyelerine sahne olan Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümünü hep birlikte idrak ediyoruz. 
Çanakkale Zaferi, tüm imkânsızlıklara rağmen, Türk’ün, istiklali uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gösteren eşsiz bir zaferdir. Tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük zafer, vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan en değerli varlıkları olan canlarını feda etmiş yüzbinlerce kahramanın destanıdır. 
Şanlı geçmişimizden aldığımız güçle, bizlere emanet edilen bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte de aynı şuur ve sadakatle sahip çıkmak konusunda her zamankinden daha kararlıyız. 
Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla milletimize eşsiz bir zaferin gururunu yaşatan başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda en değerli varlıklarını feda eden Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
                                                                                                                                                                                                                                 Mehmet Erhan TÜRKER
                                                                                                                                                                                                                               Kaymakam